وکیل مالیات بر ارث گروه وکلای عدالت نویسان | تکس مپ

این اظهارنامه‌ها مورد رسیدگی قرار می گیرند و پس از ارزیابی اموال و دارایی‌هایی که وراث اعلام کرده اند توسط خود سازمان مالیات و به نرخ روز کسر دیون و هزینه‌های کفن و دفن و…. بدیهی است اخذ مشاوره حقوقی مالیات بر ارث قبل از هر عمل بهترین راهکار در جهت خودداری از پایمال شدن حقوق بوده و راه را برای تسریع روند اجرا کار مالیات بر ارث پیوسته مینماید شما می توانید در جهت کسب دادهها اکثر از نحوه اخذ مشاوره حقوقی با مجموعه حقوقی ما تماس حاصل فرمایید . بسیاری از افراد ترجیح می دهند که پرونده مالیات بر ارث خود را به یک وکیل قاضی بازنشسته بسپارند، چون تصورشان بر این است که وکیل قاضی بازنشسته تجربه خیلی بیشتری نسبت به دیگر وکلا دارد. نرخ مالیات بر ارث سپرده های بانکی اعم از سپرده کوتاه مدت، بلند مدت، قرض الحسنه و حساب جاری و غیره طبق قانون جدید، برای وراث طبقه اول 3 درصد و برای وراث طبقه دوم 6 درصد و وراث طبقه سوم 12 درصد مبلغ سپرده است. الف) اگر ارزش روز کلیه ماترک متوفی، کمتر از بدهی های او، واجبات مالی و عبادی و هزینه ی کفن و دفن باشد، اموال و دارایی‌ های متوفی مشمول مالیات بر ارث نخواهد بود.

مهمترین وظیفه مالیات بر اموال اشخاص حقیقی:

به این دلیل که عموما خانم ها در برخی پرونده ها مناسب نباشند و نیاز به وکیل مرد مالیات بر ارث به دلیل استفامت و پیگیری مداوم و شجاعت بیشتر، احساس شود. همچنین گاه پیش می آید که افراد با وکیل مرد مالیات بر ارث احساس راحتی بیشتری دارند و این می تواند رابطه بین وکیل و موکل را تقویت کند. در بسیاری از پرونده ها به دلیل پنهان کاری و یا شرمساری موکل در بیان برخی موضوعات، پرونده ها پیچیده تر و مشکل خواهند شد. گواهی انحصار وراثت از این نظر مورد اهمیت است که باعث می شود تعداد دقیق وراث پس از فوت شخص مشخص شود. در حقیقت مشخص نمودن تعداد وراث برای جلوگیری کردن از طرح دعاوی که ممکن است بعدا ایجاد شود بسیار حائز اهمیت است.

ولی اگر تاریخ فوت از سال ۹۵ به بعد باشد مطابق قانون جدید حساب خواهد شد. با حضور وکیل مالیات بر ارث در جریان پرونده های حقوقی دیگر نیازی به حضور موکل در جریان جلسات دادرسی نیست و وکیل می تواند به جای موکل خود تمامی این مراحل را به بهترین نحو پشت سر بگذارد و تمامی ادله و استنادات قانونی را ارائه دهد تا حقوق موکل مورد تضییع واقع نشود. یکی از مهم ترین مواردی که شما در آن می توانید از کمک یک وکیل مالیات بر ارث استفاده نمایید پیش بینی مقدار مالیات شما می باشد.

  • 12- گزارش محاسبه ترکه متوفی و مالیات از طریق سیستم صادر می شود و به رئیس گروه مالیاتی ارائه می گردد.
  • وکیل مالیات بر ارث در تهران بر تمامی قوانین تسلط دارد و میتواند قانون را با زبانی ساده به موکلان خود توضیح دهد و به انها کمک کند تا تمامی اطلاعات لازم در مورد پرونده های مربوط به ارث را با زبانی ساده درک کنند.
  • هرگاه پس از فوت شخص، ترکه ی او بین ورثه تقسیم شود، وراث باید با توجه به سهم خود از ترکه و براساس خویشاوندی که با متوفی دارند (طبقات ارث)، مالیات بر ارث را پرداخت نمایند.
  • مؤدیان مالیاتی می‌بایست اظهارنامه‌هایی که حسب مورد مکلف به تسلیم آن هستند به تفکیک با اخذ رسید به اداره امور مالیاتی محل سکونت، تسلیم نمایند.
  • با انتخاب یک وکیل مالیات بر ارث متخصص و کاردان، مشکلات مربوط به مالیات ارث را تا حد امکان کاهش دهید و مالیات کمتری را هم در این زمینه پرداخت کنید.

وکیل مالیات بر ارث گروه وکلای عدالت نویسان | تکس مپ

در اولین طبقه ارث افراد درجه یک فرد متوفی مانند همسر، پدر و مادر، فرزندان و در صورت فوت آن‌ها نوه‌ها قرار دارند. به همین دلیل بهتر است افراد از کمک وکیل مالیات بر ارث برای انجام راحت تر این پروسه استفاده کنند. در این مطلب نکات بیشتری در خصوص وکیل مالیت بر ارث بیان خواهیم کرد.

از طرف دیگر در برخی از دعوی ها برخی از وراث به سبب این که می دانند حق ارث کمتری به آنها تعلق می گیرد مشخصا نمی خواهد در این مسیر قرار بگیرد و به نوعی شروع لجبازی می کند. بنابراین تمام سعی خود را می کند که راه انحصار وراثت را سد کند که استفاده از مسئله مالیات بر ارث یکی از این روش ها محسوب می شود. اما در هر صورت وکیل مالیات بر ارث همان چیزی است که می تواند پرونده انحصار وراثت شما را پیش ببرد و در بهترین زمان ممکن آن را برای شما حل کند. یک وکیل مالیات بر ارث می تواند مالیات بر ارث را مشخص، محاسبه و مسیر پرداختی آن را بیان کند. این موارد دقیقا همان چیزهایی است که باعث می شود تا پرونده انحصار وراثت شما سریع تر از معمول پیش برود. نکته قابل توجه این است که چنانچه وراث یا اشخاص ذینفع متعدد باشند لازم نیست که همگی آنها برای درخواست گواهی انحصار وراثت اقدام کنند و پیگیری یک نفر از آنها برای تقاضا کفایت می نماید.

وکیل مالیات بر ارث

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار