مواد و مصالح مناسب در دکوراسیون مغازه طلا و جواهر

تمامی موارد ذکر شده از متریال ام دی اف در طراحی ویترین طلا فروشی است که سبب شده تا اغلب طراحان داخلی از آن برای ویترین های داخلی فروشگاه استفاده نمایند. لامپ اس ام دی فوق با توان 50 وات تولید شرکت دی اف پی است. در واقع از روی ویترین می توان به قابلیت های طلا فروشی پی برد. در ویترین های داخل فروشگاه کالاهای خاص و بعضا با قیمت های بالاتر قرار می گیرند، پس تمامی نکات امنیتی و حفاظتی در این ویترین ها نیز باید مورد توجه باشند. در طراحی داخلی جواهر فروشی، علاوه بر موارد زیبایی شناختی مثل توجه به رنگ بندی و ویترین ها، بحث امنیت و حفاظت مغازه نیز باید در نظر گرفته شود. آنچه که در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی بیش از سایر فضاهای تجاری حائز اهمیت است، خاص و چشمگیر بودن طراحی است.

سبک کلاسیک با جواهر فروشی بسیار همخوانی دارد، ولی اگر مغازه شما تا حد زیادی کوچک است سبک کلاسیک به خاطر داشتن ستون ها و سرستون ها و پرت شدن فضا اصلا توصیه نمی شود. نور طلا فروشی نباید تحریک کننده باشد در این صورت تصمیم گیری سخت می شود و نمی توان فروش موفقی را تجربه کرد. هدف این نیست که همه آنچه را که دارید در ویترین قرار دهید بلکه منظور جای گیری صحیح و قرار دادن اصولی جواهرات در داخل ویترین است. برای راحتی مشتریان و اینکه احساس کنند به جای خرید به یک هتل 5 ستاره آمدهاند که قرار است با خیال راحت به تماشای جواهرات ارزنده بنشینند، بهتر است از مبلمانها و یا صندلیهای راحتی با رنگ خاص و زیبا استفاده کنید.

طراح دکوراسیون باید این نکات را در نظر داشته باشد و در نصب و طراحی ویترین، علاوه بر زیبایی، مباحث امنیتی را رعایت کند تا برای فعالیت صاحبان مغازه مشکلی پیش نیاید. در طراحی داخلی طلا فروشی و قسمت های مختلف آن، قبل از فاکتور زیبایی بایستی مسئله امنیت آن را در نظر گرفت تا مشکلی برای صاحبان مغازه پیش نیاید. ویترین گالری مهمترین قسمت این فروشگاه است. اتاق کار مدیریت، حسابداری و قسمت اداری در فضایی پشت طلافروشی قرار میگیرد. در صورت نشستن مشتری و ایستاده قرار گرفتن مسئول فروش در پشت کانتر، مشتری بتواند دید کافی به محصولات چیده شده در قفسه داشته باشد. معمولا برای قرار دادن گردنی ها که بخش مهمی از طلا ها را تشکیل می دهند، می توان از این قفسه های فرورفته استفاده کرد. با این حال ویترین طلا فروشی از جنس ام دی اف از متریال های با قیمت مناسب در طراحی فروشگاه طلا فروشی می باشد.

این ویژگیها باعث دسترسی صاحب فروشگاه به فعالیت کارکنان نیز میشود. برهمین اساس طراحان داخلی به سمت راست فروشگاه دیوار قدرت می گویند. روشهای زیادی برای ایجاد امنیت در فروشگاه بر اساس چیدمان آن وجود دارد. بر همین اساس باید کلیه ضوابط و استانداردهای لازم در طراحی این مکان لحاظ گردد تا علاوه بر جذب مشتری، فروش بیشتری را نیز به همراه داشته باشید. در طراحی داخلی جواهر فروشی علاوه بر حفظ تمام اصول های زیبایی دکوراسیون، حتما باید امنیت را نیز در نظر گرفت. تا به حال به دکوراسیون داخلی مغازه های طلا و جواهر فروشی دقت کرده اید؟ شما کمتر جایی را دیده اید که برای مشتریان از صندلی درون طلا فروشی استفاده کنند. گزینه های انتخابی برای کفپوش های منزل با کفپوش های مغازه متفاوت است که بر خلاف مناسب بودن قالیچه، فرش و … مسیر حرکت مناسب مانع از سرقت در گالری میشود. نورپردازی: نورپردازی مناسب و استاندارد در طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از مهمترین مباحثی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. یکی از موضوعات تاثیرگذار بر دکوراسیون مغازه طلا فروشی نورپردازی هوشمندانه و مناسب است.

از دیگر ابزارهای مهم و اساسی جهت افزایش امنیت طلافروشی، استفاده از شیشههای ضد سرقت در بخش ویترین و همچنین درب ورودی فروشگاه است که طراحان داخلی در زمان راه اندازی این مجموعه بایستی به آن توجه کنند. مرتب کردن و نظم دهی مغازه برای تان کاری لذت بخش خواهد بود. اغلب طراحان داخلی در بخش کف فروشگاههای طلافروشی از کفپوشهای متعددی مانند چوب استفاده میکنند تا زیبایی محیط را دو برابر کند و از این طریق مشتریان بسیاری را جذب کنند. با ترکیب بندی درست رنگ های ویترین، دیوارها و کف طلا فروشی می توان گامی مهم در جلب توجه بینندگان برداشت. سهولت نظافت کفپوش موجب می شود تا وقت زیادی صرف برق انداختن کف طلا فروشی نشود. چنین فروشگاه هایی باید به گونه ای طراحی شوند که به طرز مطلوب مجموعه جواهرات را به نمایش بگذارند، به مشتریان این امکان را بدهد تا با سهولت موارد دلخواهشان را جستجو کنند و در عین حال امنیت حفظ شود. همچنین برای افزایش توجه مشتری می توان از چراغ های آویز لوکس استفاده کرد و در ویترین ها با نور پردازی بر روی یک محصول کانونی می توان ماهیت مغازه را بیشتر به نمایش گذاشت و مشتریان بیشتری را جلب کرد.

نورپردازی یک فروشگاه جواهر فروشی می تواند زیبایی جواهرات را به میزان چند برابر به نمایش بگذارد. از مشخصات نورپردازی خوب در دکوراسیون داخلی طلا فروشی افزایش میزان درخشش و جذابیت طلا و جواهرات می باشد. بو خوب باعث ایجاد خلاقیت میشود. طراحی داخلی طلا فروشی باید آنقدر قوی باشد که مشتریان زیادی را جلب کند.در طراحی داخلی طلا فروشی نور پردازی،رنگ بندی و متریال خوب نقش مهمی را ایفا می کند. اندازه و ابعاد طلا فروشی در طراحی ویترین نقش دارد. علاوهبر روشهایی که باعث ایجاد امنیت در نحوه چینش فروشگاه میشود؛ روشهای دیگری نیز برای برقراری امنیت در گالری میشود.

چرا که این کالای لوکس، با قرار گرفتن در یک ویترین جذاب، می تواند چشم نواز تر و دل پسند تر باشد. برای اینکه دکور داخل ویترین به زیبایی هر چه تمام تر دیده شوند حتما به یک نور مناسب و نورپردازی حرفه ای نیاز دارید. از این رو علاقمندی شما از همه چیز مهم طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی تر است. استفاده از رنگ های روشن و ملایم برای پوشش دیوارها و طراحی فضای مخصوص طلا و جواهر و همه وسایل تزئینی دیگر انتخاب هوشمندانه ای است. برای دکوراسیون مغازه طلا فروشی می توان از سبک های مختلف و متنوعی استفاده کرد. این نورپردازی ها میتوانند در سقف، دیوار ها و همچنین در بالای هر ویترین اعمال شود، البته انتخاب نوع نورپردازی بستگی زیادی به نوع ویترین های مغازه دارد. البته بایستی متذکر شد که پارامترهای دیگری از جمله هزینه نصب و همچنین کلیه لوازم جانبی که زمان اجرای طرح مورد استفاده قرار می گیرد، بر روی قیمت تمام شده متریال کف مغازه طلا فروشی نیز تاثیرگذار است.

البته باید ذکر شود که هر یک از کار هایی که شما در خصوص معماری داخلی طلا فروشی انجام می دهید، می تواند باعث بهبود بازدهی مغازه شود. علاوه بر ویترین اصلی مغازه که شامل چیدمان مناسب برای طلا ها و جواهرات و بدنه های شیشه ای می باشد، طراحی ویترین های داخل فروشگاه نیز باید هوشمندانه صورت گیرد. طلا کالایی گران قیمت و لوکس محسوب می شود بنابراین نحوه ی ارائه ی آن نیز باید به گونه ای باشد تا مانع جلوه گری این محصول نشده و در مقابل، برای افزایش فروش و موفقیت یک فروشگاه، توجهات بیشتری را به کالاهای ارائه شده جذب کند. زیرا همان طور که گفتیم، به دلیل وجود اقلام گران قیمت موجود در این فروشگاهها باید حتماً از این شیشهها استفاده شود. طراحان داخلی در طراحی دکوراسیون طلافروشی باید کلیه اصول حفاظتی و همینطور امنیتی این فروشگاهها را در نظر بگیرند، تا بتوانند از این محصولات قیمتی و گران قیمت در برابر مشکلات احتمالی مراقبت و محافظت کنند. در طراحی داخلی آن علاوه بر نکات زیبایی شناسی، مباحث امنیتی را نیز باید در نظر گرفت. استفاده از موسیقی باعث تاثیرگذاری در نحوه تصمیمگیری مشتریان نیز میشود. براحتی می توانید تغییر دکوراسیون را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

به طور مثال طراحی در فروشگاه های طلا و جواهرات زیبایی در کنار امنیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . در صورتی که طراحان داخلی مایلند برای ساخت ورودی های طلافروشی شیشه به کار ببرند، باید امنیت این مکان را اولویت نخست خود قرار دهند. در حال حاضر شیشه های هوشمند برای نگهداری جواهرات، به مقدار چشمگیری مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است و همین امر باعث شده که اکثر طراحان برای طراحی داخلی طلا فروشی این شیشه ها را انتخاب نخست خود قرار دهند. درب های ضد سرقت، کرکره های اتوماتیک، گاو صندوق مخفی، دوربین مدار بسته و … به علاوه شیشه های به کار رفته در ویترین طلا فروشی باید از نوع شیشه های حفاظتی و ضد ضربه باشند تا از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید. کالاهایی که در ویترین فروشگاه قرار می گیرند، باید از زوایه های گوناگون و به کمک نورپردازیم استاندارد و مناسب، به خوبی قابل رویت باشند. چرا که با مغازه­ای لوکس و خاص رو به رو هستیم. چرا که طلا و جواهر، کالایی گران قیمت و تجملاتی است و نباید شرایط به گونه ای باشد که اجناس را به راحتی در دسترس تمام مشتریان قرار داد.

گفتیم رنگهایی که باعث هیجان میشوند و انرژی فرد را بالا میبرند مانند قرمز برای این فضا مناسب نیست و بهتر است که استفاده نشود و همینطور لامپهایی که دارای نور قرمز هستند هم توصیه نمیشود زیرا باعث میشود که مشتری دید خوبی نداشته باشد و نتواند برای انتخاب کالایی که قصد خرید آن را دارد تمرکز لازم را داشته باشند و این موارد باعث ایجاد حس عصبانیت در خریدار بشود. بهتر است طراحی ویترین طلا فروشی به گونه ای باشد که تمام طلا ها به طور واضح و بدون مانع قابل مشاهده باشند، همچنین برای حفظ امنیت بیشتر لازم نباشد تنها برای نشان دادن این اجناس گران قیمت به مشتریان آن ها را از ویترین خارج کرد. به سبب قیمت بالای کالای ارائه شده در این نوع از واحد های تجاری، امنیت در طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی سهم عمده ای از اولویت های طراحی داخلی طلا فروشی را به خود اختصاص می دهد تا جایی که در مقایسه با زیبایی فروشگاه در طراحی داخلی، در جایگاهی بالاتر قرار می گیرد. ما به شما کمک می کنیم به راحتی و با کمترین قیمت دکوراسیون خود را طراحی کنید. با توجه به این نکته که قشر هدف و عمده مشتریان طلا فروشی را خانم ها تشکیل می دهند، باید با شناخت سلایق و ویژگی های ذاتی آنان در طراحی طلا فروشی، از ترفند هایی در جهت افزایش فروش استفاده نمود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار