مفتول مسوار چیست و روش تولید آن آهن ملل | foulka

در ادامه به تعدادی از مواردی که از مفتول مسوار استفاده می‌کنند اشاره می‌نماییم. این مفتول، در واقع یک محصول فولادی است که با قطر بین 0.4 تا 4 میلی‌متر تولید می‌گردد. همین مسئله در بروز ویژگی‌هایی از جمله چکش‌خواری، انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیری نقش مهمی دارد. همین مسئله سبب می‌شود تا استفاده از آن در صنایع جوشکاری رایج باشد.

  • همانطور که در بالا به آن اشاره شد مفتول مسوار از جنس فولاد RST34 تشکیل شده که مانند مفتول گالوانیزه در فرآیند نورد گرم و سرد تولید می شوند.
  • این لوله‌ها برای تجهیزات متالورژی، تجهیزات ریخته گری مداوم، تجهیزات نورد، تجهیزات مکانیکی، خطوط لوله کاربرد دارند.
  • مرحله بعدی در فرایند تولید مفتول مسوار، کشیدن و جمع‌کردن مفتول می‌باشد که این مرحله نیز به روش‌های مختلف و با استفاده از روش‌ها و فناوری‌های متفاوت انجام می‌شود.
  • مسوار یکی از انواع آلیاژ فلزات است که به دلیل چکش خواری و انعطاف پذیری بالا برای مصارف مختلف استفاده می‌شود.

در صورتی که اسید شویی و چربی زدایی به خوبی انجام نشود در مرحله بعد لکه هایی سیاه مانند در سطح فروش مفتول مسوار به جا می ماند و این گونه مفتول تولید شده در روند آبکاری در صنایع مختلف اخلال به وجود می آورد. خرید و فروش سیم مفتول مسی ، سیم مسی ، مسوار ، سیم مسوار ، خرید و فروش اعتباری و چکی سیم مسوار از کارخانه ،‌ لیست قیمت سیم مسوار کارخانه ها ، قیمت روز سیم مفتول مسوار به صورت شاخه ، خرید میله مسوار در فولادین . قیمت مفتول مسوار با توجه به قطر آن که از 0.7 تا 9 میلی‌متر و نحوه بسته‌بندی آن که به صورت کلاف، شاخه و یا قرقره‌های مسطح باشد، تعیین می‌گردد. ضخامت 1.2 میلی‌متری تا 6 میلی‌متری پر‌کاربرد‌ترین انواع این محصول هستند.

ثبت رشد درآمد ۲۱۸ درصدی شاروم

در آنالیز سیم مسوار عناصر فسفر  (P)، منگنز (Mn)، سیلیسیوم (Si)، کربن (C) و گوگرد (S) با درصدهای مختلف وجود دارد که هر واحد تولیدی گرید، آنالیز و مشخصات مکانیکی سیم مسی را به صورت جدول ارائه داده است. فروشگاه آنلاین و حضوری ، گروه بازرگانی آهن توری ، یه تیم متشکل از کارشناسان مجرب بازار ، تیم فروش ، تحصیل کرده جهت تجزیه و تحلیل بازار برای کمک رساندن به افرادی که قصد خرید از بازار آهن را دارند تشکیل شده است. آهن توری یک فروشگاه میباشد که پایه و اساس آن اینترنت و فروش بصورت اینترنتی و ارسال بار به سراسر ایران میباشد ، همین امر سبب شده که این مجموعه به یکی از موفق ترین و بروزترین فروشگاه های اینترنتی در ایران تبدیل شود. برای آن که سیم سفید ساخته شود، باید از نوع سیاه آن استفاده کرد. یعنی سیم سیاه را با انجام فرآیند “گالوانیزاسیون گرم” حرارت می‌دهند و سپس با روکشی آن‌ها را می‌پوشانند.

بعد از تولید مفتول در مرحله کشش و رسیدن به قطر مورد نظر باید آن را شستشو داد. در شستشو با آب و سایر روش ها مقداری از آلودگی ها و رسوبات و چربی های سطحی از مفتول پاک می شود. اما مقداری ناخالصی مانند زنگ زدگی های عمیق، کلرید ها، سولفات ها و سولفورها باقی می ماند که اگر در این مرحله پاک نشوند در مرحله گذر از سولفات مس به صورت لکه های سیاه خود را نشان می دهد . مفتول تولید شده با لکه های سیاه در روند آبکاری باعث ایجاد اختلال در صنایع مختلف می شود. پس از ابتدا باید چربی زدائی و زنگ زدائی از سطح مفتول به خوبی انجام گیرد.

کاربرد مسوار در سایز های مختلف :

در قرون وسطی برای ساخت کلیسا و خانه ثروتمندان از این آلیاژ استفاده می‌کردند و رفته رفته برای ساخت لوازم و تجهیزات آشپزخانه نیز به کار برده شدند. یکی از ویژگی‌های مهم این مفتول، عدم تغییر رنگ آن‌ها پس از ترکیب با مس و نقره است. معمولا آلیاژها زمانی که با مس و نقره ترکیب می‌شوند، رنگ آن‌ها تیره و کدر می‌شود. این مفتول در صنعت ، ساخت محصولات مفتولی ، ساخت لوازم خانگی ، بسته بندی ، تولید ماسک ، عایق بندی ، ساخت یخچال ، ساخت کابینت ها ، آرماتوربندی و … کاربرد های متنوعی دارد. در این نوع مفتول، طول آن بر حسب استانداردهای موجود با دستگاه برش، به شاخه های کوچک تر تبدیل می شود و بر حسب وزن قیمت مفتول مسوار شاخه ایی محاسبه و به فروش می رسد. مفتول مسوار به صورت کلافی، یکی از انواع مفتول مسوار است که بر حسب وزن آن قیمت مفتول مسوار کلاف محاسبه می شود و به شرکت فولکا فروش می رسد.

مفتول مسوار چیست و روش تولید آن آهن ملل | foulka
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار