جدیدترینهای «۳ گانه»:

حالا در فیلم بتمنِ مت ریوز هم ما شاهد حضور دوبارهی این تندیس هستیم، آیا در زیر سر این تندیس هم دکمهای برای باز کردن در مخفیِ غارِ بتمن وجود داره یا حضورش صِرفا وسیلهای برای ادای احترامِ مت ریوز به آثار پیشین هست؟ این پلاک یکی از معماهایی هیت که مت ریوز برای طرفدارانِ پروپا قرصِ بتمن در نظر گرفته. در بتمن شماره ۱ (بهار ۱۹۴۰)، یک جلیقهٔ ضد گلوله به لباس دوخته شده است. در طول سالیان متمادی منشا این شخصیت بارها تغییر کرده ولی مشهورترین آن داستان یک بازیگر است که بعد از به خاک کردنش توسط مافیا به خاطر یک سری مشکلات تبدیل به این شخصیت شده و گل سرتاسر وجودش را فرو گرفته و قصد حمام گرفتن هم ندارد! بعد از مدتی شخصیتی جدید به نام رد هود (با نام مستعار قدیمی جوکر) وارد گاتهام میشود و به کشتن تبهکاران و فروش مواد مخدر با نوچههای نقاب سیاه میپردازد. وقتی بتمن میرسد، رد هود به بتمن میگوید: با اسلحه جوکر را بکش تا من به تو بپیوندم و اگر به من تیر بزنی، من هم جوکر را با گلوله میزنم و هردو میمیریم، اما بتمن بر خلاف عقیدهٔ رد هود تفنگ را میاندازد؛ رد هود به بتمن در حالی که داشت از ساختمان خارج میشد، تیری شلیک کرد؛ بتمن جا خالی داد و هنگام شلیک تیر بعدی سر تفنگ رد هود را بست؛ جیسون با دست خونی خود، بمب را فعال کرد، ساختمان را منفجر کرد و سپس برای همیشه گاتهام را ترک کرد.

بعد از اینکه بتمن نقاب سیاه و همراهانش را از آتش گرفتن توسّط جوکر نجات میدهد، جیسون را پیدا میکند که در ساختمانی متروکه در حال شکنجه دادن جوکر است. نقاب سرخ (red hood) همان جیسون است که پس از کشته شدن توسّط جوکر، رأسالغول یا همان کسی که جوکر را از تیمارستان درآورد (که بیش از شش قرن با حمام گرفتن در چشمهٔ آب جوانکننده، هنوز زنده است) به خاطر عذاب وجدانی که داشت جیسون را در چاه لازاروس پیت انداخت تا بر اساس افسانهها که میگفتند این چشمه قابلیّت زنده کردن مردهها را نیز دارد، او را زنده کند و به رنج بتمن پایان دهد؛ امّا اوضاع آن طور که میخواست پیش نرفت و جیسون با عقل و جسمی ناسالم به این دنیا بازگشت. در مورد ریدلر، راکاستدی همیشه توانسته است از زیر بار طولانی و خستهکننده بودن معماهای او در برود زیرا اینها دقیقا نوعی شکنجهی طولانی و عذابآور است که شروری وسواسی، خودشیفته و متوهم برای بتمن و به طور کلی بازیکن طراحی میکند. در طول تاریخ، در هر فرهنگ و تمدنی، همیشه ابرقهرمانی وجود داشته که ناجی مردم بوده است و امروزه او را در اساطیر هر کشوری می شناسیم. حساس اینکه توماس وین در نقش بتمن جایگزین بروس وین نشده بود، البته در خط داستانی و دنیایی که روی داد Flashpoint به وجود آورده بود، او بهجای بروس تبدیل به بتمن شد و به کار پرداخت.

پس از کشف جسد شهردار گاتهام و در خواست پلیس از بتمن برای حضور در صحنهی جرم، نگاه بروس مشغول فرزند «دان میچل جونیور» (Don Mitchell, فروش لباس بتمن Jr) میشه؛ پسری که بهزودی باید با مرگ پدر ثروتمند خودش کنار بیاد. بروس که خود تجربهٔ از دست دادن پدر و مادرش را داشت، دیک را طوری بزرگ کرد که مثل خودش شخصیتی عصبی و تاریک نباشد. تیم به سری کارتونهای عدالت جویان جوان (پس از اینکه دیک لباس نایتوینگ را پوشید) پیوست، البته او با لباس رد رابین (red robin) کار خود را شروع کرد و ادامه داد. از آن روز به بعد، سوامپ تینگ (Swamp Thing) هم در باتلاق خودش و هم در کل دنیای دیسی شروع زد به پرسه زدن؛ آن هم بدون داشتن هر گونه لباسی! بیتوجهایی بروس به بمب دور گردن دادستان رو میشه با این مسئله که به لباس خودش اعتماد کامل داره، توجیه کرد؛ ولی حتی یه زخم ساده هم روی صورت بتمن نمیافته. این تفاوت در ابتدا با شخصیتپردازی متفاوت «بروس وین» (Bruce Wayne) خودش را نشون میده و این در حالیه که حالا بروس وین در حکم یه نقاب برای بتمن هست. بگذارید دنیا بفهمید که بتمن قهرمان همه است و فقط متعلق به گاتهام نیست!

کت وومن از محبوبیت خاصی برخوردار است به طوری که یک سری کمیک و داستان و حتی فیلم جداگانه برای این شخصیت ساخته شده و حتی گاهی از او به عنوان قهرمان تا ضدقهرمان یاد می شود. این اسم از روی یک شخص کریپتونی که سرگذشتی مثل دیک داشته و بعد به قهرمان تبدیل شد، الگو برداری شده. در واقع هر وقت کسی دستیار بتمن میشود، لباس رابین را برای مدتّی موقتی میپوشد و بعد با لباس و اسم جدیدی دوباره خود را به مردم نشان میدهد. بروس در ابتدا با این تصمیم کاملاً ناموافق بود؛ زیرا نمیخواست که دیگر یک دستیار جوان داشته باشد که شاید در یک جنگ او را در حال مرگ ببیند، امّا با اصرار دیک و تیم و دیدن استعدادهای تیم، بروس متقاعد میشود که تیم به عنوان دستیار جدید بتمن تعلیم ببیند. به هر حال لحن و کیفیت خاص مجموعه بتمن نولان در سینمای مدرن تأثیرگذار واقع شد اما این مجموعه هم مانند هر اثر سینمایی دیگر نقاط ضعفی داشت که حال با مرور زمان برخی از آنها واضحتر از قبل به نظر میرسند. سازندگان این اثر به دنبال ارائهی نسخهی ویژهی خودشون از گاتهام و خفاش شبِ این شهر رفتن و با استناد به جنبهی کلیدیِ بتمن در کمیکها بهعنوان «بزرگترین کارآگاه جهان» قهرمانی را به تصویر میکشن که به همان اندازه که ابزارش جذاب و کاربردیه ، مغزش هم هنگام کشف یک معما خوب کار میکنه.

پتینسون اکثر زمانِ سه ساعتهی فیلم رو در لباس تماشایی بتمن سپری میکنه و بروس وینی جدید رو به مخاطب معرفی میکنه؛ فردی درونگرا، جامعه گریز، سرد ولی آروم که به خوبی با هویت دومش یعنی بتمن کنار اومده و ترجیح میده با شب زندهداری تا جایی که میتونه وقتش رو صرف مبارزه با جرم و جنایت در کوچه پسکوچههای شهر گاتهام بکنه تا زمانی که در یک بازی موش و گربه با «ریدلر» (Riddler) بسیار باهوش و سادیستی (با بازی پل دانو) گیر میکنه و شبکهی گستردهای از فساد رو در شهر گاتهام کشف میکنه. شهر ((گاتهام / Gotham)) کجاست؟ فیلم با نمایش شهر « گاتهام» (Gotham City)، مونولوگهای بتمن با بیننده و همچنین اولین درگیریهای این قهرمان با خلافکارهای این شهر آغاز میشه و مخاطب رو در همون دقایق اول مخکوب میکنه. این شهر در یک گنبد پوشیده شدهاست که قدرت افراد درون آن را سرکوب میکند و در کنار بسیاری از شهرهای دیگر از دیگر خطوط زمانی محکوم به فنا، به تلوس فرستاده میشود. شنل بتمن از جنس پارچه سبک و همینطور دستکش و جوراب از دیگر اجزای این پکیج ابرقهرمانی هستند. شخصیت منفی اصلی بازی بار دیگر جوکر (The Joker) است . و ویژه نوشته هایی درباره سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضاییه در صفحات نخست روزنامه های امروز برجسته شده است.

در بتمنِ مت ریوز ، ما قبل از هر چیز با اثری مواجه میشیم که بیشتر از اینکه یه فیلم ابر قهرمانی بدون حساب و کتاب باشه، یه فیلم جنایی و نوآر هست و به خوبی فضای کمیک بوکهای بتمن رو تداعی میکنه. 10-detective vision اشعهای که در کنار ماسک بتمن (تقریباً جای گیج گاه) است و برای دیدن دشمنان در محیط بسته و پشت دیوارها و دیدن ضربان قلب دشمن یا … اما قبل از پرداختن به لباس کاراکترها، بهتر است به طور خلاصه در مورد ابرقهرمانان و تاثیر آنها بر سلامت روان کودکان صحبت کنیم. همکار او نیز در این سری کمیکها helena bertinally (دختر گانگستری که پدر و مادر دیک را کشتند و میخواهد از افرادی مثل پدر و مادرش انتقام بگیرد) هست. نه تنگ باشد که توان تحرک را از وی بگیرد و نه خیلی گشاد باشد تا هی باعث اذیت وی شود. در نهایت، در حالی که بازی پتینسون در نقش بروس وین و بتمن کاملاً باورنکردنی بود، چیزی وجود دارد که باعث میشود ما بیشتر از بروس وین او بخواهیم. ضمن اینکه ایشون تنها صداپیشه ای هستند که هم جای بتمن صحبت کرده و هم جای اسپایدرمن! امتیاز این برنامه پس از موفقیت توسط شرکت آمازون پرایم خریداری شده و با نام «LOL» مخفف «Last One Laughing» اقدام به ساختن نسخههای اختصاصی آن در کشورهای مختلف کرده است.

در نهایت پلاک ماشین رو میشه به «۱۹۳۹ دیسی۲۷» تجربه کرد. او در کودکی فقیر بودهاست و در یک شب لاستیکهای ماشین بروس را درمیآورده است که بروس او را میبیند و تصمیم میگیرد برای اینکه او به راه های خلاف و جنایت کشیده نشود، جیسون را به فرزندخواندگی قبول کند. یکی از بزرکترین مشاجرات مداوم در دنیای کمیک تفاوت در نحوه ی به تصویر کشیدن زنان و مردان است. پس از تولید این سهگانه شکایتهای زیادی درباره لرزشهای بیدلیل دوربین هنگام صحنههای مبارزه از سوی مخاطبان به گوش رسید و در عین حال از نظر خیلیها صحنههایی هم که با دوربین ثابت ضبط شده بود آنچنان که باید پرکشش و پرتعلیق نبودند. در اواخر فیلم معلوم میشه که تمام این مدت ریدلر در آپارتمانی مقابل نایت کلاب پنگوئن زندگی میکرده و مستقیما با دوربین رفتوآمدِ مقاماتِ دولتی به این مکان رو زیر نظر داشته، یه نمای بسیار نامحسوس در اوایل فیلم (بهطور دقیقتر در دقیقهی ۳۱ و ۴۸ ثانیهی فیلم) وجود داره که فردی را در گوشهی بالای سمتِ چپ تصویر نشون میده که با دوربین پشت پنجره ایستاده. منابع تاریخی نشان می دهند که در زمان به وجود آمدن سوپرمن اینکار در سیرک ها و نمایش ها، نمادی از قدرتمند بودن بود، و چیزی عجیب به حساب نمی امد همانطوری که بتمن نیز سال ها همینطور لباس میپوشید ولی اکثر خوانندگان مدرن دی سی این را فراموش کرده اند.

بادکنک جزء بایدهای هر جشن تولدی است. تنظیم یک هدیه مناسب به جهت جشن های مهمی مثل به دنیا آمدن کار چندان راحتی نیست چرا که علاوه بر زمانه به اندازه نیاز به فکر و اعتنا بیشتری دارد تا عزیزان بتوانند در کنار اختصاص هزینههای به اندازه یک هدیه مطلوب و ایده آل را هم خریداری نمایند. چنانچه به دنبال خرید کردن بهترین و بی نظیرترین کادو برای فرزند خود میباشید می توانید لباس دسته بتمن را در حق تقدم های خویش قرار دهید و یکی از بهترین آن را برای بچه خود تهیه و تنظیم و خریداری کنید. کسایی که سریال لایواکشن بتمن ، محصول سال ۱۹۶۶ را دیده باشن، حتما متوجه «تندیسِ سر ویلیام شکسپیر» بر روی میز کار آلفرد شدن؛ در سریال بتمنِ «آدام وست» روی میزِ کار بروس وین تندیسی مشابه همین تندیس وجود داره که وین دکمهی مخفی ورود و خروج به «غار بتمن» رو در زیر این مجسمه پنهان کرده. جنس را می توان یکی از مواردی دانست که مسلما باید به آن دقت ویژه ای داشته باشید و در رابطه کلیدی متاع لباس واقعی بتمن باید گفت که این لباس کلیدی به کارگیری از بهترین مواد اول بافته شده و به این ادله قابلیت و امکان پیدایش آلرژی در آن وجود نخواهد داشت و می توانید به مدت طولانی از آن استعمال نمایید.

تبدیل شود. این راز را تنها بروس وین میداند و افراد دیگر او را مرده میدانند. به عبارت دیگر او 7 شماره خوانندگان را سر كار گذاشت تا بلاخره شماره 8 جنگ های داخلی منتشر و معلوم شود این لباس یك سیمبیوت فضایی است! مایکل ویلکینسون، طراح لباس فیلم تعمدا از به کارگیری قطعات زرهی و مستحکم خودداری کرد و لباس بتمن را از پارچه ساخت، چرا که می گفت: قدرت بتمن ما از لباس و تجهیزاتش نمی آید، قوای بدنی فوق العاده و مهارت های جنگ حیرت انگیزش است که از او چنین پهلوان بزرگی ساخته. به گزارش خبرگزاری مهر، بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در آستانه برنامه هفتم توسعه و با توجه به شانزده جلسه برگزار شده از سوی دبیرخانه برنامه هفتم توسعه مرکز پژوهشهای مجلس بر ۱۰ توصیه مهم در خصوص این برنامه به عنوان نکات راهبردی تاکید کرد. The New Adventures Of Batman که در سال 1977 پخش شد از لحاظ ظاهری تغییرات چندانی نداشت و به طور کلی با اینکه نکات خوب داشت اما به خاطر استفاده نکردن از ایدههای درست موفق نشد بیشتر از یک فصل ادامه پیدا کند. جالبه بدونین که مت ریوز جملهی معروف «من انتقام هستم» رو از سومین اپیزودِ فصل اول همین سریال که داستان مبارزهی بتمن با مترسک هست، وام گرفته.

فیلم درباره تقابل بتمن و شخصیت جوکر است. از زمان ورود دوبارهی نیروهای نظامی به کلیسا تا زمان بازجویی از بتمن در دپارتمان پلیس، کسی ماسک از چهرهی این شخصیت برنمیداره؛ اتفاقی که با وجود تعداد بیشماری پلیس فاسد توجیه چندانی براش وجود نداره! به وجود آمده اند. این فیلم در ۱۷ مارس با فروش جهانی ۵۰۵.۸ میلیون دلار به فروش ۵۰۰ میلیون دلاری دست یافت. رابط کاربری زمانی در نوع خود بهترین است که بازیکن هرگز متوجه آن نشود. این نشان میدهد یهودیت چقدر روی این قهرمان تاثیر گذاشته است. در این عکس شما میتوان نماد خفاش لباس بتمن کیتون را از فیلم کلاسیک Batman Returns به کارگردانی تیم برتون مشاهده کنید، این نشان میدهد که کیتون همچنان لباس قدیمی خود را برای بازی در فیلم جدید فلش بر تن خواهد داشت، البته قطرههای قرمز رنگی که روی لباس دیده میشوند نوید دهندهی یک نبرد سخت و خونین برای کیتون در این فیلم هستند. او را به عنوان یک فعال اجتماعی که با معترضین بر علیه وحشیگری پلیس ایستاده بود نشان داده شد. استفانی چهارمین دستیار بروس بود. و در نهایت، بزرگترین تفاوت دو فیلم را باید نوع به تصویر کشیده شدن بروس وین بدانیم. کنشهای کیلمر و نحوه برخورد او با عوامل مختلف تولید فیلم بهقدری بیادبانه بود که شوماخر به او تذکر داد مراقب رفتارش باشد، ولی این مسأله به جای اینکه هشداری مؤثر در جهت بهبود رفتار کیلمر باشد، سبب شد او دو هفته با شوماخر قهر کند و باوجود ادامه روند فیلمبرداری در هر روز اصلاً با این کارگردان صحبت نمیکرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار